所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Slew Rate | 2000@±15V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 100@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 20@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 4@±15V nV/rtHz |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.25 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Voltage Gain | 0.087 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Current - Output / Channel | 250mA |
| Amplifier Type | Buffer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 180MHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 15mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 36 V, ±2.25 V ~ 18 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 2000 V/µs |
| Current - Input Bias | 5µA |
| Voltage - Input Offset | 30mV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58mm |
| Height | 1.58mm |
| Length | 4.9mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | ±18 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | ±2.25 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Width | 3.91mm |
| Technology | Bipolar |
| Input Offset Voltage | 100 mV |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5/�9/�12 V |
| Input Bias Current | 20000 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.25 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Voltage Gain in dB | 0.087 dB |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Gain Bandwidth | :180MHz |
| Supply Voltage Range | :± 2.25V to ± 18V |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Output Current | :250mA |
| Amplifier Output | :Single Ended |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :634 |
| IC Generic Number | :634 |
| Input Offset Voltage Max | :100mV |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage + Nom | :15V |
| Supply Voltage Max | :18V |
| Supply Voltage Min | :2.25V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000074 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | |
| GBW | |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | DDPAK/TO-263 PDIP SOIC TO-220 |
| BW @ Acl | 180 |
| Vs | 36 |
| Number of Channels | 1 |
| Iib | 20000 |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| IIB | |
| Datasheet | SBOS030 |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | 4 |
| Iq per channel | 20 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | |
| Vn at 1kHz | |
| Total Supply Voltage | |
| Acl, min spec gain | 1 |
| Settling Time (01%) | 200 |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io | 250 |
咨询QQ
热线电话