所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20HTSSOP EP |
| Number of Channels per Chip | 6 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Slew Rate | 4.6@18V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Supply Current | 7.5@18V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 30@18V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.000001(Typ)@18V uA |
| Minimum Single Supply Voltage | 7 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 18 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Typical Voltage Gain | 0.004 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | LCD Gamma Buffers Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 9|12|15 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 20 |
| Maximum Power Dissipation | 3060 |
| Maximum Input Bias Current | 0.000001(Typ)@18V |
| Packaging | Tube |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 7.5@18V |
| Typical Voltage Gain | 0.004 |
| Power Supply Type | Single |
| Output Type | CMOS|Rail to Rail |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | HTSSOP EP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 18 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 6.6(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Maximum Input Offset Voltage | 30@18V |
| Minimum Single Supply Voltage | 7 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Minimum PSRR | 62 |
| Typical Slew Rate | 4.6@18V |
| Technology | CMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1MHz |
| Supplier Device Package | 20-HTSSOP |
| Applications | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 18 V |
| Slew Rate | 1.6 V/µs |
| Number of Circuits | 6 |
| Package/Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 70 |
| Product Category | LCD Gamma Buffers |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Maximum Power Dissipation | 3060 mW |
| Series | BUF07704 |
| Supply Current | 7.5 mA |
| Unit Weight | 0.002885 oz |
| Input Offset Voltage | 30 mV |
| Number of Channels | 6 Channel |
| Shutdown | No Shutdown |
| Package / Case | HTSSOP-20 |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Supply Voltage - Min | 7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 3.06 W |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Number of Elements | 6 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Input Bias Current | 0.001 nA |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | Rail to Rail Output |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 7 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 18 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 9/12/15 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Power Supply Rejection Ratio | 62 dB |
| Voltage Gain in dB | 0.004 dB |
咨询QQ
热线电话