所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Counter Shift Registers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Counting Sequence | Serial to Serial/Parallel |
| Number of Circuits | 1 |
| Package / Case | SSOP-B-16 |
| Logic Family | 4000B |
| Logic Type | CMOS |
| Number of Input Lines | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Propagation Delay Time | 840 ns, 390 ns, 270 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Function | Shift Register/Latch |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Output Lines | 10 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V, 9 V, 12 V, 15 V |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Supplier Device Package | 16-SSOPB |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Number of Elements | 1 |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | BU4094BCFV-E2CT |
| Shift Register Function | :Serial to Parallel |
| No. of Elements | :1 |
| IC Output Type | :Tri State |
| Logic Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :16 |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :18V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| Weight (kg) | 0.0007 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话