所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOP |
| Logic Function | Shift Register/Latch |
| Logic Family | 4000B |
| Number of Element Outputs | 10 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Operation Mode | Serial to Serial/Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Function | Serial to Parallel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Number of Elements | 1 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | BU4094BCF-E2CT |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Counter Shift Registers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V, 9 V, 12 V, 15 V |
| Counting Sequence | Serial to Serial/Parallel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay Time | 840 ns, 390 ns, 270 ns |
| Number of Output Lines | 10 |
| Package / Case | SOP-16 |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Technology | CMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOP |
| Pin Count | 16 |
| Type | Not Required |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Bits | 8 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12/15 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 18 V |
| Logical Function | Shift Register/Latch |
| Shift Register Function | :Serial to Parallel |
| No. of Elements | :1 |
| IC Output Type | :Tri State |
| Logic Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :18V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| Weight (kg) | 0.000638 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话