Infineon Technologies AG
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | TO-220AB SMD |
| Number of Outputs | 1 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 9.2 |
| Standard Package Name | TO-220 SMD |
| Package Height | 4.4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 75000 |
| Supply Current | 1.8 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Input Voltage | -10 to 16 |
| Switch On Resistance | 0.05 |
| Tab | Tab |
| PCB | 4 |
| Package Length | 9.9 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Output Current | 5.8 |
| Type | High Side |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Switch Type | High Side |
| Power Dissipation | 75 W |
| Package Type | TO-220AB SMD |
| Input Voltage | -10 to 16 V |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch Family | BTS426L1 |
| Power Switch On Resistance | 0.05 ohm |
| Output Current | 5.8 A |
| Supply Current | 1.8 mA |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
咨询QQ
热线电话