所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 32DIP Module |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Timer/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Bus Type | Parallel |
| User RAM | 524288 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Trays |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | DIP Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 9.4 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 32 |
| User RAM | 524288 |
| Package Width | 18.42 |
| Supplier Package | DIP Module |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 52.96 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 32 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Features | Alarm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 32-DIP Module (18.42x52.96) |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 32-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话