所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 32DIP Module |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Timer/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Bus Type | Parallel |
| User RAM | 524288 byte |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Trays |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | DIP Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 9.53(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 32 |
| User RAM | 524288 |
| Package Width | 18.8(Max) |
| Supplier Package | DIP Module |
| Package Length | 43.18(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 32 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Features | Alarm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 32-DIP Module (18.42x42.8) |
| Packaging | Tray |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | 296-6543-5 |
| Package/Case | 32-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 524288 B |
| RTC Bus Interface | Parallel |
| Series | BQ4850Y |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | DIP-32 |
| Factory Pack Quantity | 12 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 特性 | Alarm |
| 供应商器件封装 | 32-DIP Module (18.42x42.8) |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 接口 | Parallel |
| 日期格式 | YY-MM-DD-dd |
| 时间格式 | HH:MM:SS (24 hr) |
| 封装/外壳 | 32-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| 类型 | Clock/Calendar |
咨询QQ
热线电话