所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SOIC |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup/NV SRAM Control |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Bus Type | Parallel |
| User RAM | 16 byte |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tube |
| PCB | 28 |
| User RAM | 16 |
| Package Width | 7.6(Max) |
| Supplier Package | SOIC |
| Package Length | 18.1(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 28 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.4 V ~ 4 V |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | 296-6531-5 |
| Package/Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 16 B |
| RTC Bus Interface | Parallel |
| Series | BQ4802Y |
| Unit Weight | 0.025778 oz |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | SOIC-28 |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :4.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :28 |
| IC Interface Type | :Parallel |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| IC Case Style | :SOIC |
| No. of Outputs | :8 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| RTC Features | :Periodic Interrupt |
| Supply Voltage Range | :4.5V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 20 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| No of Outputs | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Package Group | SOIC TSSOP |
| Datasheet | SLUS464C |
| Output Level | |
| VCC | |
| Output Frequency | |
| Reference Design | |
| TI Design | |
| Special Features | External SRAM Control Integrated CPU Supv |
| HiRel | |
| Divider Ratio | |
| Operating Frequency Range |
咨询QQ
热线电话