所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28DIP Module |
| Type | NVSRAM |
| Bus Type | Parallel |
| Density | 256 Kb |
| Organization | 32Kx8 |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 18.42 |
| PCB | 28 |
| Screening Level | Commercial |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 256K |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | DIP Module |
| Standard Package Name | DIP Module |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Data Bus Width | 8 |
| Interface Type | Parallel |
| Package Length | 37.72 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 28 |
| Maximum Operating Current | 50 |
| Package Height | 9.4 |
| Maximum Random Access Time | 150 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tray |
| Format - Memory | RAM |
| Supplier Device Package | 28-DIP Module (18.42x37.72) |
| Memory Type | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Memory Size | 256K (32K x 8) |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 28-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| Interface | Parallel |
| Speed | 150ns |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 14 |
| Product Category | NVRAM |
| Series | BQ4011 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Access Time | 150 ns |
| Operating Current | 50 mA |
| 存储容量 | 256K (32K x 8) |
| 供应商器件封装 | 28-DIP Module (18.42x37.72) |
| 存储器类型 | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 4.75 V ~ 5.5 V |
| 接口 | Parallel |
| 封装/外壳 | 28-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| 速度 | 150ns |
| 格式 - 存储器 | RAM |
咨询QQ
热线电话