所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24DIP Module |
| Time Format | HH:MM:SS|Binary |
| Date Format | DW:DM:M:Y|Binary |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Timer/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Bus Type | Multiplexed |
| User RAM | 114 byte |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Trays |
| メーカ | Texas Instruments |
| 製品カテゴリ | リアルタイムクロック |
| RoHS | RoHS 認証 |
| 機能 | Clock, Calendar, Alarm, Timer Interrupt |
| RTC バス インタフェース | Parallel |
| データ形式 | DW:DM:M:Y, Binary |
| 時間形式 | HH:MM:SS, Binary |
| RTC メモリ サイズ | 114 B |
| 供給電圧 - 最大 | 5.5 V |
| 供給電圧 - 最小 | 4.5 V |
| 最高動作温度 | + 70 C |
| 最低動作温度 | 0 C |
| 取り付け様式 | Through Hole |
| パッケージ/ケース | DIP-24 |
| パッケージ化 | Tray |
| シリーズ | BQ3287A |
| 工場パックの数量 | 15 |
| Life | 製造中止: メーカーにてモデル廃止予定のため、製造中止となります。 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | DIP Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 9.52 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 24 |
| User RAM | 114 |
| Package Width | 18.42 |
| Supplier Package | DIP Module |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 33.72 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 24 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Dimensions | 33.72 x 18.42 x 9.52mm |
| Functions | Alarm, Battery Backup, Calendar, Clock, Write Protection |
| Height | 9.52mm |
| Length | 33.72mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | DIP |
| Width | 18.42mm |
| rohs | Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 114 B |
| RTC Bus Interface | Parallel |
| Series | BQ3287A |
| Packaging | Tray |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | DIP-24 |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :4.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :24 |
| IC Interface Type | :Multiplexed |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话