所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, NVSRAM, Square Wave Output |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,000 |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Memory Size | 114B |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.5 V ~ 4 V |
| Time Format | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Status | OBSOLETE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 24 |
| Device Marking | |
| Package QTY | Carrier | |
| Rating | Catalog |
| No of Outputs | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Datasheet | SLUS028A |
| Output Level | |
| VCC | |
| Output Frequency | |
| Reference Design | |
| TI Design | |
| Special Features | RAM Clear Function |
| HiRel | |
| Divider Ratio | |
| Operating Frequency Range |
咨询QQ
热线电话