所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20VQFN EP |
| Type | Battery Charger |
| Battery Type | Li-Ion|Li-Pol Packs |
| Operating Supply Voltage | 4.5 to 6.5 V |
| Output Current | 150(Max) mA |
| Output Voltage | 4.2 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Output Current | 500(Max) |
| Output Voltage | 4.2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6.5 |
| Package Width | 3.65(Max) |
| PCB | 20 |
| Package Length | 4.65(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | No Lead |
| Function | Charge Management |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (3.5x4.5) |
| Battery Chemistry | Li-Ion, Li-Pol |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 4.35 V ~ 6.5 V |
| Other Names | 296-17639-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | Battery Management |
| Series | BQ25010 |
| Unit Weight | 0.001668 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | VQFN EP |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 6.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | VQFN (RHL) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Battery Charge Voltage | 4.2 |
| Control Interface | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Vin | 6.5 |
| Cell Chemistry | Li-Ion/Li-Polymer |
| # Series Cells | Single Cell |
| Datasheet | SLUS615B |
| Charge Current | 0.5 |
| Reference Design | |
| Charging Control Topology | Linear |
| Special Features | Integrated Buck Converter |
| HiRel | |
| TI Design | |
| 最大输出电流 | 500mA |
| 典型工作电源电压 | 4.5 → 6.5 V 交流 |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大输出电压 | 4.2 V |
| 高度 | 0.95mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 宽度 | 3.65mm |
| 封装类型 | VQFN |
| 引脚数目 | 20 |
| 最小输出电流 | 50mA |
| 长度 | 4.65mm |
| 尺寸 | 4.65 x 3.65 x 0.95mm |
| 电池类型 | 锂离子、锂聚合物 |
| Development Kit | BQ25010EVM |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 0.9 mm |
| Length | 4.5 mm |
咨询QQ
热线电话