所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10VSON EP |
| Type | Battery Charger |
| Battery Type | Li-Ion|Li-Pol Packs |
| Operating Supply Voltage | 4.35 to 16.5 V |
| Output Current | 1000(Max) mA |
| Output Voltage | 4.2 V |
| Operating Temperature | -40 to 155 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | VSON EP |
| Standard Package Name | SON |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 155 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Output Current | 1000(Max) |
| Output Voltage | 4.2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16.5 |
| Package Width | 3.1(Max) |
| PCB | 10 |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.35 |
| Pin Count | 10 |
| Lead Shape | No Lead |
| Function | Charge Management |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-SON (3x3) |
| Battery Chemistry | Li-Ion, Li-Pol |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 4.35 V ~ 16.5 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product Category | Battery Management |
| Series | BQ24061 |
| Unit Weight | 0.000921 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Product Type | Charge Management |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 155C |
| Package Type | VSON EP |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.35 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 16.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | VSON (DRC) | 10 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Battery Charge Voltage | 4.2 |
| Control Interface | Standalone |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Vin | 16.5 |
| Cell Chemistry | Li-Ion/Li-Polymer |
| # Series Cells | Single Cell |
| Datasheet | SLUS689A |
| Charge Current | 1 |
| Reference Design | |
| Charging Control Topology | Linear |
| Special Features | Over Voltage Protection |
| HiRel | |
| TI Design |
咨询QQ
热线电话