所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 8 |
| Package Width | 4(Max) |
| Screening Level | Commercial |
| Supplier Package | SOIC |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Controller Type | Nonvolatile SRAM |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58mm |
| Height | 1.58mm |
| Length | 4.9mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Width | 3.91mm |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Product Category | Memory Controllers |
| Description/Function | Converts CMOS SRAM into nonvolatile memory |
| Series | BQ2201 |
| Unit Weight | 0.002677 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Memory Type | Nonvolatile SRAM |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Type | Non-Volatile SRAM (NVSRAM) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Current | 3 mA |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 0 to 70 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Datasheet | SLUS143 |
| Supply Voltage | 5 |
| Special Features | Controller |
咨询QQ
热线电话