所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1806 |
| Type | Chip Bead |
| Maximum DC Current | 2 A |
| Tolerance | 25 % |
| Maximum DC Resistance | 50 mOhm |
| Impedance | 470 Ohm |
| Core Material | Ferrite |
| Product Height | 1.8 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Maximum DC Resistance | 50m |
| Product Length | 4.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum DC Current | 2 |
| Product Depth | 1.8 |
| Product Height | 1.8 |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Impedance | 470 |
| Case Size | 1806 |
| Test Frequency | 100M |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Industry Aliases | BLM41P471SGPT |
| Subcategory | Ferrite Beads |
| Lead Time | 26 Days |
| Filter Type | Differential Mode - Single |
| Current Rating | 2A |
| DC Resistance (DCR) | 50 mOhm Max |
| Height (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Impedance @ Frequency | 470 Ohm @ 100MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 490-1060-1 |
| Application | EMI Suppression, General Electronics |
| Depth | 1.6mm |
| Dimensions | 4.5 x 1.6 x 1.6mm |
| Height | 1.6mm |
| Length | 4.5mm |
| Material | Ferrite |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product | Ferrite Chip Beads |
| Product Category | EMI Filter Beads, Chips & Arrays |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | BLM41P |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 4.5 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Case Height | 1.6 mm |
| Package / Case | 1806 (4516 metric) |
| Case Width | 1.6 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Case Size (Inches) | 1806 |
| Tolerance (+ or -) | 25% |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 4.5 mm |
| Product Depth (mm) | 1.6 mm |
| Product Height (mm) | 1.6 mm |
| DC Current | 2000 mA |
| DC Resistance | 0.05 ohm |
| Failure Rate | Not Required |
| Inductance | Not Required uH |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| DELETED | Compliant |
| 系列 | EMIFIL®, BLM41P |
| 直流电阻 (DCR) | 50 mOhm Max |
| 高度(最大值) | 0.071" (1.80mm) |
| 额定电流 | 2A |
| 封装/外壳 | 1806 (4516 Metric) |
| 滤波器类型 | Differential Mode - Single |
| 不同频率时的阻抗 | 470 Ohm @ 100MHz |
| Rated current | 2 A |
| Temperature range | -55...+125 °C |
| Impedance @ 100 MHz | 470 |
| Construction form | 1806 |
| DC resistance | 0.05 |
| 包装类型 | 1806 |
| 材料 | 铁氧体 |
| 高度 | 1.6mm |
| 长度 | 4.5mm |
| 阻抗 @ 100 MHz | 470Ω |
| 应用 | 电源 |
| 深度 | 1.6mm |
| 类型 | 芯片铁氧体磁珠 |
| Board Level Components | Y |
| 尺寸 | 4.5 x 1.6 x 1.6mm |
| Impedance Z | 470 Ohm |
| T(A)min | -55 °C |
| Automotive | NO |
| Current I | 2000 mA |
| Width | 1.6 mm |
| Design size | 1806 |
| Mounting | SMD |
| T(A)max | 125 °C |
| Testfrequency | 100 MHz |
| DCR | 0.05 Ohm |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话