所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Maximum DC Collector Current | 0.1 |
| Minimum DC Current Gain | 35@5mA@10V|40@20mA@10V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Standard Package Name | TO-92 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Power Dissipation | 625 |
| Maximum Emitter Base Voltage | 3 |
| Maximum Transition Frequency | 700(Min) |
| Packaging | Ammo |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Collector Base Voltage | 30 |
| Supplier Package | TO-92 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 20 |
| Type | NPN |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Formed |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 3dB @ 200MHz |
| Transistor Type | NPN |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency - Transition | 700MHz |
| Standard Package | 2,000 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Power - Max | 625mW |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 20mA, 10V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话