所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SOD-523 |
| Configuration | Single |
| Applications Frequency Range | VHF |
| Type | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio | 12 |
| Maximum Reverse Voltage | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance | 8@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition | 0.5/28 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOD-523 |
| Standard Package Name | SOD-523 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Height | 0.65(Max) |
| Maximum Reverse Voltage | 30 |
| Minimum Diode Capacitance | 8@0.5V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package Width | 0.85(Max) |
| PCB | 2 |
| Package Length | 1.25(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Flat |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 1.055pF @ 28V, 1MHz |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 30V |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Capacitance Ratio | 16 |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Diode Type | Single |
| Capacitance Ratio Condition | C0.5/C28 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Forward Continuous Current | 20 mA |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Reverse Voltage | 30 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Capacitance | 17 pF |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Vr - Reverse Voltage | 30 V |
| If - Forward Current | 20 mA |
| Brand | NXP Semiconductors |
咨询QQ
热线电话