所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LED Displays & Accessories |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Display Type | 3 Digit |
| Number of Digits | 3 |
| Character Size | 14.22 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength | 565 nm |
| Common Pin | Common Anode |
| Operating Supply Voltage | 2.2 V |
| Operating Current | 20 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Luminous Intensity | 8600 ucd |
| Power Consumption | 62.5 mW |
| Product | Three Digit Numeric Display |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| Viewing Area - W x H | 37.6 mm x 14.2 mm |
| Subcategory | LED Displays Segmented |
| Lead Time | 56 Days |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.2V |
| Digit/Alpha Size | 0.56" (14.20mm) |
| Color | Green |
| Size / Dimension | 1.480" H x 0.748" W x 0.319" D (37.60mm x 19.00mm x 8.10mm) |
| Millicandela Rating | 8.6mcd |
| Number of Characters | 3 |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Standard Package | 13 |
| Current - Test | 20mA |
| Power Dissipation (Max) | 62.5mW |
| Package/Case | 28-DIP Module (0.600", 15.24mm) 12 Leads |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | 28-DIP Module (0.600", 15.24mm) 12 Leads |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Display type | triple 7-segment |
| Dimensions | 19 x 37.6mm |
| Mounting | THT |
| Colour | green |
| Digit height | 14.2mm |
| Common electrode | anode |
| Gross weight | 0.01 kg |
| Luminosity | 3-10.5mcd |
| spg | 52 |
| Collective package [pcs] | 52 |
| Multiplicity | 1 |
| Luminous Intensity (Min) | 3000 ucd @10mA |
| SubCategory | Numeric |
| Material | GaP |
| MainCategory | Displays |
| Lens Color | White Diffused |
| Luminous Intensity (Typ) | 16000 ucd @10mA |
| Wavelength Color | 568nm |
| Size | .56" |
咨询QQ
热线电话