所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LED Displays & Accessories |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| Subcategory | LED Displays Segmented |
| Lead Time | 36 Days |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2V |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.56" (14.20mm) |
| Color | Red |
| Common Pin | Common Anode |
| Size / Dimension | 1.480" H x 0.748" W x 0.319" D (37.60mm x 19.00mm x 8.10mm) |
| Millicandela Rating | 5.8mcd |
| Number of Characters | 3 |
| Wavelength - Peak | 627nm |
| Standard Package | 13 |
| Current - Test | 20mA |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package/Case | 12-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Display type | triple 7-segment |
| Dimensions | 19 x 37.6mm |
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Digit height | 14.2mm |
| Common electrode | anode |
| Gross weight | 0.01 kg |
| Luminosity | 1.9-6.4mcd |
| Wavelength | 625nm |
| spg | 104 |
| Collective package [pcs] | 104 |
| Multiplicity | 1 |
| Luminous Intensity (Min) | 3000 ucd @10mA |
| SubCategory | Numeric |
| Material | GaAsP/GaP |
| Number of Digits | 3 |
| MainCategory | Displays |
| Lens Color | White Diffused |
| Luminous Intensity (Typ) | 16000 ucd @10mA |
| Wavelength Color | 625nm |
| Size | .56" |
| 电流 - 测试 | 20mA |
| 通用引脚 | Common Anode |
| 波长 - 峰值 | 627nm |
| 封装/外壳 | 12-DIP (0.600", 15.24mm) |
| 毫烛光等级 | 5.8mcd |
| 数字/字母大小 | 0.56" (14.20mm) |
| 颜色 | Red |
| 显示类型 | 7-Segment |
咨询QQ
热线电话