所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 16 V |
| Output Voltage | 1.8 V |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 75 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TO-252-3 |
| Input Voltage MIN | + 3 V |
| Line Regulation | 35 mV |
| Maximum Power Dissipation | 1.2 W |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Reference Voltage | 1.28 V |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Voltage Regulation Accuracy | 2 % |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话