所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 16 V |
| Output Voltage | 1.5 V |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 75 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TO-252-3 |
| Input Voltage MIN | + 3 V |
| Line Regulation | 35 mV |
| Maximum Power Dissipation | 1.2 W |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Reference Voltage | 1.28 V |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Voltage Regulation Accuracy | 2 % |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 2,000 |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output | 1.5V |
| Current - Output | 1A (Max) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Input | 3 V ~ 16 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | BA15BC0FP-E2CT |
| Input Voltage Min | :3V |
| Input Voltage Max | :16V |
| Output Voltage Nom. | :1.5V |
| Dropout Voltage Vdo | :300mV |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-252 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| MSL | :- |
| Primary Input Voltage | :16V |
| Weight (kg) | 0.000426 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话