所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current - Max | 10A |
| Voltage - Max | 24V |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 700 |
| R Min/Max | 0.200 ~ 0.300 Ohm |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 1.8A |
| Current - Trip (It) | 3.6A |
| Package/Case | Radial, Disc |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Pin Count | 2 |
| Screening Level | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 125C |
| Type | PTC |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 3.5 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | �25 |
| Resistance @ 25C | 0.3 ohm |
咨询QQ
热线电话