所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Thermistors - PTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 1.65 Ohms |
| Tolerance | 25 % |
| Termination Style | Radial |
| Current Rating | 10 A |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Type | PTC |
| Part # Aliases | B59930C0120A070 |
| Application | Protection |
| Depth | 3.5mm |
| Dimensions | 22 Dia. x 3.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Resistance @ 25 °C | 1.65Ω |
| Temperature Coefficient Type | PTC |
| rohs | Compliant |
| Thermistor Type | :PTC |
| Thermistor Tolerance | :± 25% |
| Thermistor Case Style | :Radial Leaded |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Diameter | :22mm |
| Current Temperature | :120°C |
| Lead Length | :35mm |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Operating Voltage | :80V |
| Operating Voltage Range | :80V |
| Reference Voltage | :63V |
| Resistance Temperature | :25°C |
| Resistance Tolerance | :± 25% |
| Resistance Tolerance + | :25% |
| Resistance Tolerance - | :25% |
| Series | :B599 |
| Tripping Current | :1.4A |
| Tripping Temperature | :120°C |
| Voltage Rating V DC | :80V |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85363010 |
| Current - Max | 10A |
| Voltage - Max | 63V |
| Standard Package | 700 |
| R Min/Max | 1.100 ~ 1.650 Ohm |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 700mA |
| Current - Trip (It) | 1.4A |
咨询QQ
热线电话