所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 12 Ohms |
| Termination Style | Radial |
| Series | B59885 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Dimensions | 6.5 mm Dia. x 5 mm W x 10 mm L |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Spacing | 5 mm |
| Packaging | Cardboard Strips |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Type | PTC |
| Part # Aliases | B59885C0120A070 |
| Resistance @ 25C | 1200 |
| Description of Terminals | 0.6mm dia. x 35mm Opposing Crimp ... |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Diameter | 6.5(Max) |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | ±25 |
| Product Depth | 5(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Seated Plane Height | 10(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Current - Max | 100mA |
| Voltage - Max | 500V |
| Standard Package | 500 |
| R Min/Max | 675.0 ~ 1200 Ohm |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 15mA |
| Current - Trip (It) | 30mA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter | 6.5 mm |
| Brand | EPCOS / TDK |
| Width | 5 mm |
| Length | 10 mm |
咨询QQ
热线电话