所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Thermistors - PTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 65 Ohms |
| Tolerance | 25 % |
| Termination Style | Radial |
| Current Rating | 1 A |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Type | PTC |
| Part # Aliases | B59875C0120A070 |
| Resistance @ 25C | 65 |
| Description of Terminals | 0.6mm dia. x 35mm Y kink Lead |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Diameter | 9(Max) |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | ±25 |
| Product Depth | 5(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Seated Plane Height | 12.5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Thermistor Type | :PTC |
| Thermistor Tolerance | :± 25% |
| Thermistor Case Style | :Radial Leaded |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Diameter | :9mm |
| Current Temperature | :120°C |
| Lead Length | :35mm |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Operating Voltage | :265V |
| Operating Voltage Range | :265V |
| Reference Voltage | :220V |
| Resistance Temperature | :25°C |
| Resistance Tolerance | :± 25% |
| Resistance Tolerance + | :25% |
| Resistance Tolerance - | :25% |
| Series | :B598 |
| Tripping Current | :0.11A |
| Tripping Temperature | :120°C |
| Voltage Rating V DC | :265V |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85363010 |
| Current - Max | 1A |
| Voltage - Max | 230V |
| Standard Package | 1,000 |
| R Min/Max | 36.00 ~ 65.00 Ohm |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 55mA |
| Current - Trip (It) | 110mA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话