所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance @ 25C | 55 |
| Description of Terminals | 0.6mm dia. x 35mm Y kink Lead |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Diameter | 9(Max) |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | ±25 |
| Product Depth | 5(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Seated Plane Height | 12.5(Max) |
| Packaging | Cardboard Strip |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Type | PTC |
| Pin Count | 2 |
| Screening Level | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 125C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 5 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | �25 % |
| Resistance @ 25C | 55 ohm |
| Current - Max | 1A |
| Voltage - Max | 230V |
| Standard Package | 1,000 |
| R Min/Max | 31.00 ~ 55.00 Ohm |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 60mA |
| Current - Trip (It) | 125mA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话