所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Current Rating | 300 mA |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Voltage Rating | 60 V |
| Series | P4 |
| Termination Style | SMD |
| Packaging | Reel |
| Number of Positions / Contacts | 60 |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.4 mm |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话