所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product Type | Headers |
| Series | P4 |
| Pitch | 0.4 mm |
| Number of Positions / Contacts | 50 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 60 V |
| Current Rating | 0.3 A |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Features | Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.025" (0.63mm) |
| Mated Stacking Heights | 0.9mm |
| Standard Package | 1,000 |
| Number of Positions | 50 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Termination Style | SMD |
咨询QQ
热线电话