所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 5.4(Max) |
| Organization | 128Kx8 |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Industrial |
| Data Retention | 40 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 1M |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 1 |
| Supplier Package | SOIC EIAJ |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Interface Type | Serial-2Wire |
| Package Length | 5.35(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 8 |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Maximum Operating Current | 3 |
| Package Height | 1.91(Max) |
| Maximum Random Access Time | 550 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Standard Package | 2,000 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Memory Type | EEPROM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Memory Size | 1M (128K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Speed | 1MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Memory Configuration | :128K x 8bit |
| Clock Frequency | :1MHz |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Memory Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :2 Wire, Serial |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423261 |
咨询QQ
热线电话