所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Gender | SKT |
| Termination Method | Solder |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Automotive Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Connectors |
| Series | AT |
| Number of Positions | 2 |
| Mounting Style | Wire |
| Color | Gray |
| Contact Type | Plug |
| Number of Rows | 1 |
| Wire Size | 14-20 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 28.5 |
| Maximum Current Rating | 13 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Housing Color | Gray |
| Number of Contacts | 2 |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Current Rating (Max) | 13 A |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Wire Gauge | 14-20 AWG |
| Product Depth (mm) | 28.5 mm |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Opertemperatur | -40 TO 105 °C |
| Current rating | AT |
| Contact pitch | MALE |
| Noof contacts | 02 |
| Automotive | NO |
| Packaging | BULK |
| Number of rows | 01 |
| Contact plating | STRAIGHT |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话