所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | -0.3 to 50 V |
| Maximum Output Current | 0.5 A |
| Minimum Input Voltage | 8 V |
| Maximum Input Voltage | 48 V |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Efficiency | 92 % |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Cut Tape |
咨询QQ
热线电话