所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 8 V to 48 V |
| Maximum Supply Current | 120 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOP-8L |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Matchcode | AP8801SG-13 |
| Package | SO-8L |
| Unit Pack | 2500 |
| Standard Leadtime | 11 weeks |
| MOQ | 2500 |
| T(A)min | -40° |
| V(out) | 48V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| T(A)max | 105° |
| I(out) | 0.5A |
| Automotive | NO |
| Type | Buck |
| V(in)max | 48V |
| Number of Outputs | 1 |
| Type - Secondary | High Brightness LED (HBLED) |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Voltage - Output | 48V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 48 V |
| Type - Primary | Backlight |
| Frequency | 500kHz |
| Topology | PWM, Step-Down (Buck) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AP8801SGDICT |
| High Level Output Current | 500 mA |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Current | :500mA |
| Driver Case Style | :SOP |
| Input Voltage Min | :8V |
| Input Voltage Max | :48V |
| Dimming Control Type | :DC, PWM |
| Switching Frequency | :500kHz |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Device Type | :LED |
| Efficiency | :92% |
| LED Driver Application | :Commercial, Industrial Lighting |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +105°C |
| Weight (kg) | 0.000074 |
| Tariff No. | 85044090 |
咨询QQ
热线电话