所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | -0.3 to 50 V |
| Maximum Output Current | 0.5 A |
| Minimum Input Voltage | 8 V |
| Maximum Input Voltage | 48 V |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Efficiency | 92 % |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 8 V to 48 V |
| Maximum Supply Current | 120 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | MSOP-8L |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Efficiency | 92 |
| Switching Frequency | 500 |
| Output Type | Fixed |
| Package Width | 3 |
| PCB | 8 |
| Minimum Input Voltage | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 0.86 |
| Output Voltage | -0.3 to 50 |
| Maximum Output Current | 0.5 |
| Maximum Input Voltage | 48 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | AP8801M8G-13 |
| Unit Pack | 2500 |
| Standard Leadtime | 11 weeks |
| MOQ | 2500 |
| T(A)min | -40° |
| V(out) | 48V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| T(A)max | 105° |
| I(out) | 0.5A |
| Automotive | NO |
| V(in)max | 48V |
| Type - Secondary | High Brightness LED (HBLED) |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Voltage - Output | 48V |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 48 V |
| Type - Primary | Backlight |
| Frequency | 500kHz |
| Topology | PWM, Step-Down (Buck) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AP8801M8GDICT |
| High Level Output Current | 500 mA |
| Package Type | MSOP |
| Switching Freq | 500 KHz |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Voltage (Min) | 8 V |
| DC to DC Converter Type | Step Down |
| Output Current | 0.5 A |
| Rad Hardened | No |
| No. of Outputs | :1 |
| Driver Case Style | :MSOP |
| Input Voltage Min | :8V |
| Input Voltage Max | :48V |
| Dimming Control Type | :DC, PWM |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Device Type | :LED |
| LED Driver Application | :Commercial, Industrial Lighting |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +105°C |
| Weight (kg) | 0.000028 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话