所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-263 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 4.7 V |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Maximum Power Dissipation | 15000 mW |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.3@1.5A V |
| Line Regulation | 0.2 % |
| Load Regulation | 33 mV |
| Operating Temperature | 0 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.3@1.5A |
| Package Width | 9.65(Max) |
| PCB | 2 |
| Minimum Input Voltage | 4.7 |
| Maximum Power Dissipation | 15000 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-263 |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.29(Max) |
| Special Features | Current Limit|Thermal Shutdown Pr... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 1.4@1.5A |
| Package Height | 4.83(Max) |
| Output Voltage | 3.3 |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 12 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 800 |
| MOQ | 800 |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1.6A |
| Supplier Device Package | TO-263-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.3V @ 1.5A |
| Current - Output | 1.5A |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Voltage - Input | 4.7 V ~ 12 V |
| Other Names | AP1086K33G-13DI |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Power Dissipation | 15000 W |
| Operating Temp Range | 0C to 150C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | LDO |
| Package Type | TO-263 |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage | 12 V |
| Input Voltage (Min) | 4.7 V |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 1.3@1.5A |
| Output Current | 1.5 A |
| Dropout Voltage@Current (Max) | 1.4@1.5A |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Product | LDO Voltage Regulators |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Series | AP1086K |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Dropout Voltage | 1.3 V |
| Dropout Voltage - Max | 1.4 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Input Voltage MIN | 4.7 V |
咨询QQ
热线电话