所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Not Specified |
| Lead Time | 42 Days |
| Ratings | IP65, IP66, IP67, NEMA 1,2,4,4X,12,13, UL-508 |
| Area (L x W) | 32.0" (206cm) |
| Features | PCB Supports, Watertight |
| Weight | 1.8 lbs (816.5g) |
| Color | Natural |
| Standard Package | 1 |
| Material | Metal, Aluminum |
| Height | 2.170" (55.12mm) |
| Size / Dimension | 6.730" L x 4.760" W (170.94mm x 120.90mm) |
| Container Type | Box with Mounting Flange |
| Design | Cover Included |
| Thickness | 0.130" (3.30mm) |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Outside Width | 4.76 in |
| Outside Height | 2.17 in |
| Product | Electrical Boxes |
| Product Category | Enclosures, Boxes, & Cases |
| IP Rating | IP 66 |
| NEMA Rating | 1, 2, 4, 4X, 12, 13 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Outside Depth | 6.73 in |
| Standard Pack: | 1 |
| Enclosure Type | :Box |
| Enclosure Material | :Aluminium |
| Body Color | :Unfinished |
| External Height - Imperial | :6.73" |
| External Height - Metric | :170.94mm |
| External Width - Imperial | :4.76" |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 76129090 |
| Brand/Series | ANSeries |
| Configuration | WithoutKnock-Outs |
| Dimensions | 6.730x4.760x2.170In. |
| IPRating | IP65 |
| Mounting | PanelMount |
| NEMAType | NEMA13 |
| Type | Flanged |
咨询QQ
热线电话