所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Trip Current | 15 A |
| Maximum Voltage Rating | 16 Vdc |
| Hold Current | 8 A |
| Maximum Current Rating | 100 A |
| Agency Approvals | CSA|UL |
| Maximum Trip Time | 5.5@40A s |
| Typical Power Dissipation | 3.2 W |
| Minimum Initial Resistance | 0.0049 Ohm |
| Maximum Initial Resistance | 0.0113 Ohm |
| Standard Package | Bag |
| Product Category | Resettable Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 100 A |
| Resistance | 0.0181 Ohms |
| Maximum Voltage DC | 16 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Series | AGRF |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Current Rating (Max) | 100 A |
| Maximum Voltage | 16 VDC |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Type | PolySwitch Resettable Fuses |
| Part # Aliases | A95482-000 |
| Current - Max | 40A |
| Voltage - Max | 16V |
| Time to Trip | 5.5s |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 8A |
| R Min/Max | 0.005 ~ 0.011 Ohm |
| Other Names | A95482-000 |
| Current - Trip (It) | 15A |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating - Max | 100 A |
咨询QQ
热线电话