所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3 V |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 0.05(Min) A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.08@50mA|0.025@10mA|0.004@1mA V |
| Accuracy | ±0.8 % |
| Line Regulation | 0.02(Typ) mV/V |
| Load Regulation | 0.06(Typ) mV/mA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.08V @ 50mA |
| Current - Output | 50mA |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Voltage - Input | Up to 12V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | ADP3300ARTZ3.3RCT |
| Dimensions | 2.9 x 1.6 x 1.15mm |
| Height | 1.15mm |
| Length | 2.9mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOT-23 |
| Pin Count | 6 |
| Quiescent Current | |
| Width | 1.6mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Current | 50 mA |
| Series | ADP3300 |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 3 V |
| Input Voltage Min | :3V |
| Input Voltage Max | :12V |
| Output Voltage Nom. | :3.3V |
| Dropout Voltage Vdo | :80mV |
| Voltage Regulator Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :6 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :1.4% |
| Base Number | :3300 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :0.05A |
| Primary Input Voltage | :12V |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Regulator Type | :LDO Fixed Positive |
| Weight (kg) | 2.27 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话