所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 4 V |
| Maximum Input Voltage | 28 V |
| Maximum Output Current | 0.05 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.1@1mA|0.2@10mA|0.3@50mA V |
| Accuracy | ±2 % |
| Line Regulation | 0.15 % |
| Load Regulation | 0.01 % |
| Maximum Quiescent Current | 0.025 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.1@1mA|0.2@10mA|0.3@50mA |
| Package Width | 3 |
| Minimum Input Voltage | 4 |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 3 |
| Special Features | Short Circuit Protection|Thermal ... |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Quiescent Current | 0.025 |
| Package Height | 0.85 |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.05 |
| Accuracy | ±2 |
| Maximum Input Voltage | 28 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 55mA |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Voltage - Output | 5V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.275V @ 50mA |
| Current - Output | 50mA |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Input | Up to 28V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | ADP1720ARMZ-5-R7CT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Current | 50 mA |
| Series | ADP1720 |
| Input Voltage MAX | 28 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 4 V |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | MSOP |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �2 % |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage | 28 V |
| Input Voltage (Min) | 4 V |
| Quiescent Current (Max) | 0.025 mA |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.1@1mA/0.2@10mA |
| Input Voltage Min | :4V |
| Input Voltage Max | :28V |
| Dropout Voltage Vdo | :275mV |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话