所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14CDIP |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Family | AD9901 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Operating Supply Voltage | -5.2|5 V |
| Maximum Input Frequency | 200 MHz |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | -5.2|5 |
| Standard Package Name | CDIP |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Supply Current | 54 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 3.56(Max) |
| Maximum Input Frequency | 200 |
| Screening Level | Commercial |
| PCB | 14 |
| Minimum Operating Supply Voltage | -4.94|4.75 |
| Package Width | 7.87(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Supplier Package | CDIP |
| Package Length | 19.94(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | -5.46|5.25 |
| Pin Count | 14 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Input | CMOS, ECL, TTL |
| Supplier Device Package | 14-CERDIP |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Packaging | Tube |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 5V |
| Output | CMOS, ECL, TTL |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Package/Case | 14-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Series | AD9901 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Voltage - Max | - 5.46 V, + 5.25 V |
| RoHS | No |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Package / Case | CDIP-14 |
| Supply Current | 54 mA |
| Supply Voltage - Min | - 4.94 V, + 4.75 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| 输出 | CMOS, ECL, TTL |
| 供应商器件封装 | 14-CERDIP |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 5V |
| 装配类型 | Through Hole |
| 分频器/倍频器 | No/No |
| 频率 - 最大值 | 200MHz |
| 封装/外壳 | 14-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| 类型 | Digital Phase/Frequency Discriminator |
| 比率 - 输入/输出 | 2:1 |
| 差分 - 输入/输出 | Yes/Yes |
| 输入 | CMOS, ECL, TTL |
| Operating Supply Current | 54 mA |
| Brand | Analog Devices |
| Height | 3.56 mm (Max) |
| Length | 19.94 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话