所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | LQFP |
| Maximum Input Frequency | 50 MHz |
| Resolution | 10 Bit |
| Tuning Word Width | 32 Bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of DACs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Width | 7 |
| PCB | 48 |
| Digital Interface Type | Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 25 |
| Tuning Word Width | 32 |
| Output Type | Current |
| Typical Output Current | 20(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Digital Supply Support | Yes |
| Package Length | 7 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 48 |
| Signal to Noise Ratio | 50(Min) |
| Package Height | 1.4 |
| Internal Frequency Multiplier | No |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 |
| Resolution | 10 |
| Maximum Input Frequency | 50 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Master fclk | 50MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Package/Case | 48-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Function | DDS |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | AD9830 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| SNR | 50 dB |
| Package / Case | LQFP-48 |
| Number of Converters | 1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 4.75 V ~ 5.25 V |
| 分辨率(位) | 10 b |
| 封装/外壳 | 48-LQFP |
| 字宽调谐(位) | 32 b |
| 主自由运行时钟 | 50MHz |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product | DDS Direct Digital Synthesis ICs |
| Brand | Analog Devices |
| Height | 1.4 mm |
| Length | 7 mm |
| Number of Channels | 1 Channel |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 50 dB |
| Type | DDS Waveform Generator |
咨询QQ
热线电话