所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 21 MHz |
| Typical Slew Rate | 130@±5V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.00003@±5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 12@±5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 69 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.01@±5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 66 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | High Speed Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00003@±5V |
| Packaging | Tape and Reel |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Gain Bandwidth Product | 21 |
| Typical Voltage Gain | 66 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 69 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12|±15 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.000025@±5V |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±5V |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Minimum PSRR | 76 |
| Typical Slew Rate | 130@±5V |
| Technology | BiFET |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Amplifier Type | J-FET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 46MHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Current - Supply | 6.5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10 V ~ 36 V, ±5 V ~ 18 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 140 V/µs |
| Current - Input Bias | 15pA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 26MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 10 V to 36 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Dual Supply Voltage | +/- 9 V, +/- 12 V, +/- 15 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 18 V |
| Series | AD825 |
| Supply Current | 7.2 mA |
| Voltage Gain dB | 66 dB |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Supply Voltage - Min | 10 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Other Names | AD825ARZ-REELCT |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Operating Supply Current | 7.2 mA |
| Ib - Input Bias Current | 4 pA |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 88 dB |
| Product | Precision Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 30 MHz |
| Brand | Analog Devices |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| SR - Slew Rate | 130 V/us at +/- 5 V |
| Shutdown | No Shutdown |
| en - Input Voltage Noise Density | 12 nV/sqrt Hz at +/- 5 V |
| Length | 5 mm (Max) |
| Vos - Input Offset Voltage | 1 mV |
| Height | 1.5 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话