所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 21 MHz |
| Typical Slew Rate | 130@±5V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.00003@±5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 12@±5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 69 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.01@±5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 66 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | High Speed Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00003@±5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Gain Bandwidth Product | 21 |
| Typical Voltage Gain | 66 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 69 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12|±15 |
| Shut Down Support | No |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.000025@±5V |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±5V |
| Minimum PSRR | 76 |
| Typical Slew Rate | 130@±5V |
| Technology | BiFET |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Amplifier Type | J-FET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 46MHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 6.5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10 V ~ 36 V, ±5 V ~ 18 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 140 V/µs |
| Current - Input Bias | 15pA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 26MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| Dual Supply Voltage | +/- 9 V, +/- 12 V, +/- 15 V |
| Input Voltage Range - Max | 13.5 V |
| Available Set Gain | 76 dB |
| Output Current - Typ | 50 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 15 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 18 V |
| Supply Voltage - Max | 15 V |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | AD825 |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Supply Current | 6.5 mA |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC N |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 69 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/�12/�15 V |
| Input Bias Current | 0.03 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 76 dB |
| Voltage Gain in dB | 66 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 21MHz |
| Op Amp Type | :High Speed |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Supply Voltage Range | :± 5V to ± 15V |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Bandwidth | :41MHz |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :825 |
| Gain Bandwidth | :37MHz |
| IC Generic Number | :825 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Input Offset Voltage Max | :5mV |
| Logic Function Number | :825 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Operational Amplifier Features | :FET Input |
| Supply Voltage + Nom | :15V |
| Supply Voltage Max | :15V |
| Supply Voltage Min | :5V |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423300 |
| Case | SO8 |
| Multiplicity | 1 |
| Transmission band frequency | 46MHz |
| Gross weight | 0.27 g |
| Number of channels | 1 |
| Gain | 80dB |
| Integrated circuit type | operational amplifier |
| Collective package [pcs] | 98 |
| spg | 98 |
咨询QQ
热线电话