所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Voltage Gain | 60 dB |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.2 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.1 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5|9|12|15|18|24|28 |
| Package Width | 4(Max) |
| Maximum Input Resistance | 800(Typ)@±15V |
| PCB | 8 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Bias Current | 0.027@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 80 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 60 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.1@±15V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.2 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 13mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.5MHz |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Current - Supply | 350µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.2 V ~ 36 V, ±1.35 V ~ 18 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 0.6 V/µs |
| Current - Input Bias | 20nA |
| Voltage - Input Offset | 100µV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AD8226ARZ-R7CT |
| Operating Supply Voltage | 2.2 V to 36 V |
| Dual Supply Voltage | 1.35 V to 18 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Available Set Gain | 1 V/V to 1000 V/V |
| Series | AD8226 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 120 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Input Resistance | 800 MOhms at +/- 15 V |
| Bandwidth | 1500 kHz |
| Input Offset Voltage | 100 uV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Current | 325 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Input Voltage | 2.2 V to 36 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SOIC N |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Resistance | 800 MOhm |
| Input Bias Current | 27 nA |
| Voltage Gain dB | 60 dB |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1.1 V |
| Rail/Rail I/O Type | Rail to Rail Output |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.2 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 36 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5/9/12/15/18/24/28 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| 典型双电源电压 | ±1.35 → ±18V |
| Board Level Components | Y |
| 最小CMRR | 80 dB @ 5 kHz, 86 dB @ 60 kHz |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 引脚数目 | 8 |
| 最大输入偏置电压 | 100µV |
| 电源类型 | 双,单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 高度 | 1.5mm |
| 最大电源电流 | 600 μA |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 轨对轨 | 轨到轨输出 |
| 长度 | 5mm |
| 典型增益带宽积 | 1.5MHz |
| 典型单电源电压 | 2.2 → 36 V |
| Supply Type | Single, Dual |
| Operating Supply Current | 325 uA |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Ib - Input Bias Current | 35 nA |
| 3 dB Bandwidth | 1.5 MHz |
| Brand | Analog Devices |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 120 dB |
| SR - Slew Rate | 0.4 V/us |
| Vcm - Common Mode Voltage | 2.2 V to 36 V |
| Product | Instrumentation Amplifiers |
| Length | 5 mm (Max) |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Gain V/V | 1 V/V to 1000 V/V |
| Supply Voltage - Min | 2.2 V |
| Vos - Input Offset Voltage | 100 uV |
| Height | 1.5 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话