所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | Voltage Feedback Amplifier |
| Typical Slew Rate | 145@5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 2.5@5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 16@5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 72 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.85@5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 98 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | High Speed Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Maximum Input Bias Current | 2.5@5V |
| Minimum PSRR | 70 |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Voltage Gain | 98 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Output Type | Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 72 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Shut Down Support | No |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.75@5V |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 145@5V |
| Technology | BiCOM |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 45mA |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 110MHz |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Supply | 4.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 12 V, ±1.5 V ~ 6 V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Slew Rate | 170 V/µs |
| Current - Input Bias | 1.4µA |
| Voltage - Input Offset | 1.8mV |
| Number of Circuits | 2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AD8052ARMZ-REEL7CT |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 12 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Voltage Feedback Amplifier |
| Settling Time | 50 ns |
| Output Current | 45 mA |
| Series | AD8052 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 88 dB |
| Voltage Gain dB | 98 dB |
| Input Offset Voltage | 1.7 mV |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Voltage - Max | 12 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 11 mA |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 封装类型 | MSOP |
| Board Level Components | Y |
| 典型增益带宽积 | 110MHz |
| 典型单电源电压 | 3 → 12 V |
| 典型转换速率 | 145V/µs |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 高度 | 0.95mm |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 宽度 | 3.2mm |
| 尺寸 | 3.2 x 3.2 x 0.95mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 3.2mm |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
| 输出类型 | 轨至轨 |
| 典型输入电压噪声密度 | 16nV/√Hz |
| Supply Type | Single, Dual |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Ib - Input Bias Current | 2.6 uA |
| Brand | Analog Devices |
| Shutdown | No Shutdown |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 88 dB |
| SR - Slew Rate | 145 V/us at 5 V |
| Topology | Voltage Feedback |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 80 dB |
| en - Input Voltage Noise Density | 16 nV/sqrt Hz |
| 3 dB Bandwidth | 110 MHz |
| Length | 3 mm |
| Vos - Input Offset Voltage | 1.7 mV |
| Output Current per Channel | 45 mA |
| Height | 0.85 mm |
咨询QQ
热线电话