所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Development Kit |
| Family | AD8052 |
| Standard Package | Boxed |
| EU RoHS | Compliant |
| Channels per IC | 2 - Dual |
| Board Type | Bare (Unpopulated) |
| Utilized IC / Part | 8-MSOP Package |
| Supplied Contents | Board |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 12 V |
| Description/Function | Dual, high speed, rail-to-rail amplifier with high output drive capability - 8 lead MSOP bare evaluation board |
| Product | Evaluation Boards |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Available Set Gain | 80 MHz |
| Series | AD8052 |
| Tool Is For Evaluation Of | AD8052ARMZ |
| Packaging | Bulk |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| For Use With | AD8052ARMZ |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话