所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | Voltage Feedback Amplifier |
| Typical Slew Rate | 145@5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 2.5@5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 16@5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 72 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.85@5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 98 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | High Speed Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Maximum Input Bias Current | 2.5@5V |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Typical Voltage Gain | 98 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Output Type | Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 72 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Shut Down Support | No |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.75@5V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Minimum PSRR | 70 |
| Typical Slew Rate | 145@5V |
| Technology | BiCOM |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 45mA |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 110MHz |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 4.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 12 V, ±1.5 V ~ 6 V |
| Slew Rate | 170 V/µs |
| Current - Input Bias | 1.4µA |
| Voltage - Input Offset | 1.8mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Package / Case | MSOP-8 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 12 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Voltage Feedback Amplifier |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 88 dB |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Settling Time | 50 ns |
| Supply Voltage - Max | 12 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Voltage Gain dB | 98 dB |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| RoHS | No |
| Output Current | 45 mA |
| Series | AD8052 |
| Input Offset Voltage | 1.7 mV |
| Shutdown | No |
| Supply Current | 11 mA |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | MSOP |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 72 dB |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5 V |
| Input Bias Current | 2500 nA |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | Rail to Rail Output |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 12 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �6 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| Voltage Gain in dB | 98 dB |
| Supply Type | Single, Dual |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Ib - Input Bias Current | 2.6 uA |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 80 dB |
| Brand | Analog Devices |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 88 dB |
| SR - Slew Rate | 145 V/us at 5 V |
| Topology | Voltage Feedback |
| en - Input Voltage Noise Density | 16 nV/sqrt Hz |
| 3 dB Bandwidth | 110 MHz |
| Length | 3 mm |
| Vos - Input Offset Voltage | 1.7 mV |
| Output Current per Channel | 45 mA |
| Height | 0.85 mm |
咨询QQ
热线电话