所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44MQFP |
| Resolution | 22 Bit |
| Sampling Rate | 570 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 4 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial (SPI) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 108 dB |
| Standard Package | Trays |
| Integral Nonlinearity Error | 0.006%FSR |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 10 |
| PCB | 44 |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Power Dissipation | 450 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.25 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | No |
| Voltage Supply Source | Dual |
| Input Voltage | ±2.5V |
| Supplier Package | MQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.75 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Package Length | 10 |
| Pin Count | 44 |
| Package Height | 2 |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 22 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 2.23k |
| Supplier Device Package | 44-MQFP (10x10) |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 4 Single-Ended, Bipolar |
| Number of Converters | 4 |
| Package/Case | 44-QFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10 x 10 x 2mm |
| Height | 2mm |
| Length | 10mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | MQFP |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5V |
| Width | 10mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 2.2 kSPs |
| Factory Pack Quantity | 96 |
| Maximum Power Dissipation | 50 mW |
| Series | AD7716 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Interface Type | Serial (SPI) |
| Package / Case | QFP-44 |
| SNR | 108 dB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 450 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Rated Input Volt | �2.5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 570 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Polarity | Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5 V |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.75 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �5.25 V |
| IC Function | :Data Acquisition System |
| Brief Features | :- |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Digital IC Case Style | :QFP |
| No. of Pins | :44 |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.000144 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话