所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | Connector Headers and PCB Receptacles |
| Contact Type | Signal |
| Contact Material | Copper-Iron |
| Contact Plating | Pre-Tin |
| Gender | PIN |
| Termination Method | Crimp |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Wire Gauge | 13-17 AWG |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Strip |
| Pin or Socket | Tab |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1700 |
| Product | Terminals |
| Current Rating | 40 A |
| Termination Style | Crimp |
| Mounting Style | Wire |
| Wire Gauge Range | 17-13 |
| Series | MCP, SPT |
| Number of Positions | 1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1,700 |
| 端子和接头种类 | Tab |
| 工组温度范围 | -40 – 130 °C [ -40 – 130 °F ] |
| Wire Size (AWG) | 1 – 2.5 |
| 对接公端厚度 | .8 mm [ .031 in ] |
| 电线绝缘直径 | 2.2 – 2.4 mm [ .087 – .118 in ] |
| 压接类型 | F-Crimp |
| 封装数量 | 1700 |
| Wire Size (mm²) | 1 – 2.5 |
| 封装方法 | 卷 |
| 端接方法 | 压接 |
| Wire Size Search (AWG) | 14, 15, 16 |
| Primary Locking Feature | Locking Lance |
| 电线类型 | 铜 |
| Typical Current Rating (A) | 40 |
| Terminal Transmits | 25 – 40 A (Power) |
| Wire Size Search (mm²) | 1, 1.25, 1.3, 1.5, 2, 2.5 |
| Sealable | 否 |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 (Sn) |
| 对接公端宽度 | 5.8 mm [ .228 in ] |
| 接触面电镀 | 锡 (Sn) |
| 整箱包装量 | 5100.0 |
| 系列 | Timer Connector System@AUT |
| 整箱包装重量 | 9 |
| 最小包装重量 | 2.7 |
| 产地 | 德国 |
| 品名 | 端子 |
| 单位 | PCS |
| 规格书 | 964306-1.pdf |
| 最低订货量 | 1 |
| 最小包装量 | 1700 |
咨询QQ
热线电话