所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bag |
| Product Length | 22.86 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 11.43 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Maximum Voltage Rating | 1500V |
| Product Height | 5.54 |
| Housing Material | Plastic |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Contact Resistance | 15 |
| Maximum Current Rating | 2/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Unit Pack | 1600 |
| MOQ | 1600 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Tin |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 100µin (2.54µm) |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1600 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Current Rating | 2 A |
| Voltage Rating | 1.5 kV |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 7 |
| Insulation Resistance | 5000 Ohms |
| Series | CLINCHER |
| Temperature Range | - 65 C to + 130 C |
| Product Type | Board Mount |
咨询QQ
热线电话