所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 2 A |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Termination Post Length | 3.05 mm |
| Series | Clincher |
| Termination Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions / Contacts | 30 |
| Product Type | Headers |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话